اصفهان خیابان نیکبخت روبروی کتابخانه میرداماد آموزشگاه دخترانه پارسایی
  • 8 تا 20
  • 031-95011195
مراکز ما
logo
notfound

سخنی با نهمی ها

دوست نهمی من، سلام. مطمئنم حال دلت خوب است و با عشق سرشار، در این روزهای پایانی، کتاب‌ها را ورق می‌زنی و نکات مهم را با اشتیاق از نظر می‌گذرانی و چه چیزی از این زیباتر؟!

بذر و نهالی که ماه‌ها پیش کاشتی، اکنون در اردیبهشت، سرشار از شکوفه است؛ شکوفه‌هایی از امید و نشاط که پاداش بین‌راهی بهار زیباست به تو تا در ادامه هم، با قدرت بدرخشی.

در هفته‌های ‌پایانی، تمرکز خود را با پراکنده‌خوانی از دست نده و به‌جای آن، اشکالاتی که آزمون‌های ‌برنامه‌ای داشتی و نیز سؤال‌های شک‌دار و نشان‌دار خود را بررسی کن. یادت باشد بی‌دقتی‌ها و یادگیری‌های ‌ناقص، نقطه‌ی طلایی پیشرفت توست. نمونه‌سؤالات سال‌های ‌قبل سمپاد را به‌دقت بررسی کن. استفاده از فلش‌کارت‌ها نیز سبب افزایش تعداد مرور‌ها و حضور ذهن بیشتر می‌شود.

مهارت‌هایی مانند ژرف‌اندیشی و استدلال و استنتاج مفاهیم، در موفقیت تو در آزمون‌های ‌سمپاد سودمند است.  در فرصت پیش رو به‌جای بازخوانی مطالب، تلاش کن که با بازیابی‌های ‌هم‌زمان شفاهی و کتبی و ذهنی، تسلط خود را افزایش دهی. بازیابی شفاهی با توضیح شفاهی آموخته‌ها، بازیابی کتبی با تست‌زنی و بازیابی ذهنی با تجسم و تصویرسازی ذهنی انجام می‌شود. بازیابی سبب تثبیت آموخته‌ها در ذهن می‌شود و اعتمادبه‌نفس تو را بیشتر می‌کند.

بار دیگر به تجربه‌های ‌تست‌زنی خود، در خانه و آزمون‌های ‌برنامه‌ای، فکر کن و با تمرکز بیشتر، بر کیفیت کار خود بیفزا.

امیدوارم از هفته‌ها و روزهای پیش رو به‌خوبی استفاده کنی و به بیشترین آمادگی خود دست یابی.

پیام بگذارید

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه پارسایی می باشد -تابستان1398