اصفهان خیابان نیکبخت روبروی کتابخانه میرداماد آموزشگاه دخترانه پارسایی
  • 8 تا 20
  • 031-95011195
مراکز ما
logo
notfound

مدیریت زمان

چند هفته بیش‌تر تا شروع آزمون سراسری نمانده است. خوشحالم از اینکه با حضور پررنگ در آزمون‌های شبیه‌ساز موسوم به “سه روز یک‌بار” به آمادگی و تسلط می‌رسید. قطعا شما هم مثل من همین احساس را دارید که برای موفقیت و کسب نتایج درخشان در آزمون‌ها، تنها دانش فنیو علمی کافی نیست و مساله‌ی مهم‌تر دقت و چابکی در پاسخ‌گویی به سوالات است.

با حضور پیوسته در آزمون‌های برنامه‌ای، تکنیک‌های تست‌زنی مانند “ضربدر و منها” و “زمان‌های نقصانی” را کم و بیش در آزمون‌ها به کار برده‌اید و می‌دانید که چقدر مهم بودند. حالا باید انجام این تکنیک را که لازمه‌اش اندکی هوشمندی، کنترل هیجان و مهارت در تست‌شناسی است در اولویت تست‌زنی خود قرار بدهید.

مطمئنم در طی ماه‌ها تلاش قطعا به سطحی از تسلط و تجربه‌ی آموزشی رسیده‌اید که می‌توانید عقاب‌وار با یک نگاه تشخیص بدهید که کدام سوال‌ها را به خوبی بلد هستید و کدام سوال‌ها برایتان دشوار و ناآشنا است. آن‌هایی را که خوب بلدید بلافاصله جواب می‌دهید. ولی اگر با وجود بلد بودن، وقت‌گیر تشخیص دادید در کنار سوال علامت × می‌گذارید و در دور دوم بررسی پرسش‌ها موسوم به “زمان بازگشت” به این سوال‌ها پاسخ می‌دهید.

 همیشه تعدادی سوال با سطحی دشوار یا بسیار دشوار در آزمون‌ها طراحی می‌شود که می‌توانید به راحتی کنار این تیپ سوال‌ها، علامت – گذاشته و عبور کنید. تلاش برای پاسخ‌گویی به همه‌ی سوالات، راهبرد نادرستی است و اگر هدف‌گذاری‌های چند از ده خود را به خاطر داشته باشید می‌توانید با ذهن شفاف و آرامش‌خاطر، به آن دست پیدا کنید.

امیدوارم با کنترل هیجان و مدیریت زمان، همیشه طعم شیرین پیشرفت و موفقیت را بچشید.

پیام بگذارید

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه پارسایی می باشد -تابستان1398